21 Lipca 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt,
Daniel, Paulina,
Prakseda, Prokop,
Stojsław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 164 dni.
Oleski Festiwal Tańca
Written by mj   
There are no translations available

W dniu 28.11.15r. od godz. 10.00 do godz. 20.00, w hali sportowej naszej szkoły będzie się odbywać Oleski Festiwal Tańca.

Na święto tańca składa się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Mistrzostwa  Okręgu Opolskiego.

O godz. 18.00 odbędzie się Wieczorna Gala taneczna.

Turniej Tańca organizowany jest po 6 latach przerwy.

Warto nadmienić, że jest to również okazja do świętowania obchodów 50-lecia istnienia Klubu Tańca Towarzyskiego „Róża”.

„Róż” jest jednym z najstarszych klubów działających w Polsce.

 
Zdjęcia klasowe
Written by mj   
There are no translations available

Zdjęcia klas LO Olesno w piękny jesienny dzień. 
 
Julia Słowik finalistką!
Written by mj   
There are no translations available

Julia Słowik finalistką XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im.  Wojciecha Korfantego

 6 listopada  w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał Konkursu Krasomówczego. Po raz kolejny nasza szkoła  miała swojego reprezentanta. Była nim Julia Słowik z  kl.IIb. Julia wystąpiła wśród 23 najlepszych mówców w kraju.(Warto nadmienić, że do I etapu zgłosiło się ponad 400 uczniów).

 

Read more...
 
Młodzieżowe Obozy w Łambinowicach
Written by mj   
There are no translations available

  

8 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu  w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. Zostało ono zorganizowane  w ramach 20 edycji  Młodzieżowych Obozów w Łambinowicach.  Głównym tematem rozmów były miejsca pamięci narodowej  w świadomości młodych ludzi.

W panelu uczestniczyli m.in. Ryszard Wilczyński – Wojewoda Opolski, Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty, wykładowcy akademiccy, studenci oraz osoby związane z Muzeum w Łambinowicach. Gościem specjalnym był Minister Oświaty Nadrenii - Palatynatu pan Gernot Stiwitz. Głos zabierali również uczniowie z zaproszonych szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Natalia Wąsińska, Maciej Mordal, Tomasz Jurczyk oraz ich opiekunowie Pan Marek Leśniak i Pan Marek Koloch.

 
Polscy studenci z Niemiec w I LO
Written by mj   
There are no translations available

7 października 2015 r. do I LO w Oleśnie przyjechali przedstawiciele Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego z Cottbus. Gorąco zachęcali licealistów do wstąpienia w progi swojej uczelni. Chociebuż to miasto oddalone o ok. 2,5 godziny drogi od Olesna. Tam właśnie znajduje się młoda, bo 20-letnia uczelnia. Według zapewnień gości Chociebuż jest ,,tanim miastem'' dla tam studiujących, którzy chwalą sobie także łatwy dojazd do Berlina.

Read more...
 
Rywalizacja w słowach
Written by mj   
There are no translations available

Rzadko myślimy o potędze słów.  A jednak nieustannie im ulegamy... Reklamy, kampanie wyborcze, propaganda polityczna to działania przez słowa. Czasem w sposób otwarty, czasem bardziej zakamuflowany, a czasem wręcz oszukańczy. Sprawne posługiwanie się słowem pomaga nie tylko przekonywać, ale i bronić się przed manipulacją. Takich umiejętności uczy retoryka. Krasomówstwo jednak to coś więcej – to mówienie zarówno skuteczne, jak i piękne: poprawne gramatycznie, bogate leksykalnie, wyraziste dykcyjnie, podkreślone intonacją, gestem, mimiką...


Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 7 - 12 of 413
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2