17 Czerwca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.
Biblioteka poleca...
Nauczyciel - rodzic, skuteczne porozumiewanie się
Nauczyciel - rodzic, skuteczne porozumiewanie się

Strona główna
Młodzieżowe Obozy w Łambinowicach
Written by mj   
There are no translations available

  

8 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu  w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. Zostało ono zorganizowane  w ramach 20 edycji  Młodzieżowych Obozów w Łambinowicach.  Głównym tematem rozmów były miejsca pamięci narodowej  w świadomości młodych ludzi.

W panelu uczestniczyli m.in. Ryszard Wilczyński – Wojewoda Opolski, Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty, wykładowcy akademiccy, studenci oraz osoby związane z Muzeum w Łambinowicach. Gościem specjalnym był Minister Oświaty Nadrenii - Palatynatu pan Gernot Stiwitz. Głos zabierali również uczniowie z zaproszonych szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Natalia Wąsińska, Maciej Mordal, Tomasz Jurczyk oraz ich opiekunowie Pan Marek Leśniak i Pan Marek Koloch.

 
Polscy studenci z Niemiec w I LO
Written by mj   
There are no translations available

7 października 2015 r. do I LO w Oleśnie przyjechali przedstawiciele Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego z Cottbus. Gorąco zachęcali licealistów do wstąpienia w progi swojej uczelni. Chociebuż to miasto oddalone o ok. 2,5 godziny drogi od Olesna. Tam właśnie znajduje się młoda, bo 20-letnia uczelnia. Według zapewnień gości Chociebuż jest ,,tanim miastem'' dla tam studiujących, którzy chwalą sobie także łatwy dojazd do Berlina.

Read more...
 
Rywalizacja w słowach
Written by mj   
There are no translations available

Rzadko myślimy o potędze słów.  A jednak nieustannie im ulegamy... Reklamy, kampanie wyborcze, propaganda polityczna to działania przez słowa. Czasem w sposób otwarty, czasem bardziej zakamuflowany, a czasem wręcz oszukańczy. Sprawne posługiwanie się słowem pomaga nie tylko przekonywać, ale i bronić się przed manipulacją. Takich umiejętności uczy retoryka. Krasomówstwo jednak to coś więcej – to mówienie zarówno skuteczne, jak i piękne: poprawne gramatycznie, bogate leksykalnie, wyraziste dykcyjnie, podkreślone intonacją, gestem, mimiką...


Read more...
 
Spotkanie z Afryką
Written by mj   
There are no translations available

W dniu 28.09.2015 r. nasze liceum odwiedziła zeszłoroczna absolwentka - Ola Tobiś. Na ósmej godzinie lekcyjnej w  szkolnej auli spotkała się z uczniami, by opowiedzieć o swojej podróży do Afryki. Wyprawę  przedstawiła przy pomocy prezentacji multimedialnej, nagrań i zdjęć. Ola odwiedziła Maroko, Saharę Zachodnia, Mauretanię, Senegal i Gambię. Cała wędrówka - ponad 8000 km - trwała półtora miesiąca.
Read more...
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Natalii
Written by mj   
There are no translations available

  Dnia 21.10.2015r. w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Stypendium Ministra Edukacji Narodowej.  Na rozdaniu byli obecni przedstawiciele władz województwa: wojewoda opolski Ryszard Wilczyński i opolski kurator oświaty Halina Bilik. Laureatką Stypendium Prezesa Rady Ministrów w naszej szkole została uczennica klasy IIIa Natalia Wąsińska.Gratulujemy!

  NW

 
Regionalne Święto Edukacji
Written by mj   
There are no translations available

W dniu 19 października  w Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji podczas, którego zostały wręczone Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego - dla uczniów - "Prymus Opolszczyzny". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodę otrzymali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie - Markus Bartoszonek oraz Paulina Kassner, która w poprzednim roku szkolnym była uczennicą Publicznego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi   w Oleśnie. Gratulujemy nagrody i  życzymy dalszych sukcesów. 
 
ML
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 10 - 15 of 413
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2