22 Lutego 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 313 dni.
Biblioteka poleca...
Być nauczycielem
Być nauczycielem

Strona główna
Konkurs Krasomówczy
Autor: mj   
"Wolno swój naród więcej kochać, nie wolno nikogo nienawidzieć "(Kard.August Hlond,Prymas Polski) - to hasło XVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, którego eliminacje półfinałowe odbyły się 20 IX 2013r. w Opolu. Uczniowie naszej szkoły pod opieką polonistki Violetty Jaguś wzięli udział w konkursie, dając 5-minutowe pokazy pięknej, lecz niełatwej sztuki krasomówstwa.Uczeń klasy IIIc Mateusz Raj zdobył I miejsce, kwalifikując się tym samym do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Katowicach 4 X 2013r. Uczennica klasy IIe Kinga Pondel nagrodzona została wyróżnieniem; wspaniale zaprezentowali się również pozostali nasi uczniowie:Edyta Suchodolska ( IIIB), Natalia Marzec(IC) i Maciej Mordal (IA) Pielęgnowanie języka polskiego i wzbudzanie refleksji nakierowanej na etyczny aspekt języka - to cele tego konkursu, które śmiało rzec można - zostały osiągnięte.Gratulujemy pięknych wystąpień publicznych i trzymamy kciuki za Mateusza. 
 
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży
Autor: mj   

W dniach 15.09. do 20.09.2013 gościli w naszej szkole uczniowie z Mariengymnasium z Arnsberga pod opieką pani Iris Niemann oraz pana Alexandra Cornelsena. Grupa 13 polskich uczniów: Aleksandra Stróżyk, Melanie Kandzia, Jagoda Paprocka, Julia Droś, Dominika Kansik, Julia Świtała, Kerstin Suschlik, Daria Obstój, Karolina Psiuch, Nicole Jeziorowska, Amadeusz Włóczyk, Wiktoria Krakowska, Krzysztof Hober posługiwała się językiem niemieckim lub językiem angielskim by porozumieć się ze swoim partnerem i brała udział w bogatym programie. Uczniowie lepili maski z gliny, tworzyli arcydzieła w Warsztatach Terapii Zajęciowej, mokli podczas zwiedzania Krasiejowa i Góry Św. Anny, robili zdjęcia, sałatki i chodzili po kościołach. Chciałybyśmy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam, aby spotkanie to mogło się po raz kolejny odbyć, a w szczególności: młodzieży, rodzicom, nauczycielom, przemiłym paniom z Warsztatów Terapii Zajęciowej, pani Annie Meryk z Borek Wielkich, firmie Tempo oraz Polsko-Niemieckiej Wymianie Młodzieży, która współfinansowała tę wymianę.

Koordynatorki wymiany: Gabriela Janicka i Dorota Famuła

 
Lista tematów maturalnych 2014
Autor: mj   
Lista tematów maturalnych na część ustną egzaminu maturalnego z języka polskiego w roku  2014.
 
Szkoła Łowców Talentów
Autor: KS   

Nasza szkoła otrzymała w roku szkolny 2012/2013 "Certyfikat Szkoły Łowcy Talentów". Jest to dowód uznania zaangażowania nauczycieli w rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów oraz ich wysokich osiągnięć w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Łowimy Talenty 2012/2013 realizowanego przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej.

 
Rekrutacja
Autor: KS   
Ogłoszenie list zakwalfikowanych do przyjęcia do szkoły na rok szkolny 2013/2014 odbędzie się dnia 4 lipca (czwartek) o godzinie 10.00. 
Jednocześnie przypominamy o dostarczeniu oryginałów świadectw w terminie do  8 lipca (poniedziałek) do godz. 13.00.  Ogłoszenie list przyjętych do szkoły nastąpi  9 lipca (wtorek) o godzinie 12.00.
 
Egzaminy poprawkowe
Autor: WG   
             Oto terminy egzaminów poprawkowych:
Czytaj całość…
 
Polska w NATO
Autor: WG   

W etapie wojewódzkim X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Polska w NATO” uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

   Piotr Izydorczyk kl. Ia – II miejsce, awansował do etapu centralnego, który odbędzie się
we wrześniu 2013 roku w Warszawie;
   Aleksandra Tobiś kl. IIb –III miejsce, Karolina Kansik kl.IIb– IV miejsce,
Natalia Pieniek kl. IIb-V miejsce.

 
Kangur - wyniki
Autor: WG   
W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2013 wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły.
Pierwsze miejsce  w woj. opolskim zajął Dariusz Janik z kl. 2e, który uzyskał najlepszy wynik wśród uczniów klas drugich.  Czwarte miejsce w tej kategorii zajął Przemysław Janikowski (kl. 2a).
Trzecie miejsce w województwie wśród uczniów klas trzecich zajął Paweł Kotyś (kl.3a). W grupie uczniów klas pierwszych wyróżnienia uzyskali: Dawid Chodura, Dagmara Weidel i Kamil Lipiński. Gratulujemy!
 
Spełniona obietnica polityka
Autor: WG   
     Podczas odwiedzin naszej szkoły, pod koniec 2011 roku, p. Europoseł Danuta Jazłowiecka zaprosiła na wyjazd studyjny do Brukseli troje uczniów naszej szkoły. Po długim okresie niepewności wyjazd doszedł do skutku. Od 05 do 09 czerwca tegoroczny absolwent  Paweł Kudliński oraz uczniowie  Edyta Suchodolska i Mateusz Raj pojechali pod opieką pani prof. Alicji Zielińskiej z wizytą do Europarlamentu.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 413
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2