22 Lutego 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 313 dni.
Biblioteka poleca...
Mobbing w szkole - jak zapobiegać przemocy grupowej
Mobbing w szkole - jak zapobiegać przemocy grupowej

Strona główna
Echa XIV Szkolnych Konfrontacji Teatralnych
Autor: mj   
XIV Szkolne Konfrontacje Teatralne dawno za nami. Opadły emocje. Nagrodzono zwycięzców. Nienagrodzonym pozostała satysfakcja w braniu udziału w tej wspaniałej imprezie. Na koniec pozostało mi przedstawić jeszcze oficjalny protokół z obrad jury, wywiad z Panią Olgą Bończyk oraz zaprosić do galerii na wspomnień czar...
 
Turniej Tańca Nowoczesnego 2014
Autor: mj   
14 lutego - Walentynki, ale nie tylko… W naszym Liceum już po raz kolejny odbył się Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Dyrektora. Zespoły przygotowywały się już od dłuższego czasu (przynajmniej niektóre), a jak się okazało, było warto. Rada Rodziców oraz zaprzyjaźnione firmy ufundowały okazałe nagrody. Wszystko zaczęło się o godz. 12.00 i mimo problemów technicznych na początku, zabawa udała się rewelacyjnie! Nie zabrakło także gości – i tych w jury, i tych na trybunach. Każdy zespół dał z siebie wszystko, ale do przyznania były tylko trzy nagrody oraz Nagroda Publiczności. Kiedy jury udało się na narady, widzowie głosowali na swoich faworytów. Po przeliczeniu głosów okazało się, że bezkonkurencyjna była męska grupa „Gang Bang – Reaktywacja” złożona z chłopaków z klas IIIc i IIIe. Chłopcy podbili serca publiczności i zdobyli  aż 120 głosów! Jury również ich wyróżniło, przyznając im miejsce III. Drugie przyznano zespołowi „Mamulon” z klasy IIIa, a I już 3-krotnym finalistkom – dziewczynom z „HEAT WAVE” z klasy IIIe. Gratulujemy!

Karolina Weber


film
 
Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2014
Autor: mj   
Nasze liceum uzyskało 130. miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich organizowanego przez miesięcznik "Perspektywy"
 
Sukces w DMM
Autor: WG   
Pełnym sukcesem naszej szkoły zakończyły się rozgrywki grupowe XIII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych.
Reprezentacja naszego ogólniaka w kolejnych meczach pokonała I LO z Kluczborka 23:20, następnie LO z Głubczyc  50:10 i I LO z Brzegu 35:18.  Tym samym awansowaliśmy do najlepszej ósemki szkół w tych rozgrywkach.  O awans do finału powalczymy z III LO z Wrocławia, III LO z Opola i I LO  z Kluczborka (drużyna z Kluczborka awansowała z drugiego miejsca jako jeden z dwóch "najlepszych przegranych").  W DMM naszą szkołę reprezentują: Dariusz Janik (kapitan), Przemysław Janikowski, Olaf Barcz, Łukasz Krzemiński, Jakub Górka, Damian Kaleja, Aleksandra Tobiś, Jan Bensz, Łukasz Kus, Mateusz Krawczyk, Dawid Chodura, Bartosz Banasik, Kamil Lipiński i Michał Wiśniewski.
 
OM i Alfik "na plusie"
Autor: WG   
Dariusz Janik z klasy IIIe awansował do etapu okręgowego LXV Olimpiady Matematycznej.

Bardzo dobre wyniki uzyskali nasi uczniowie w ogólnopolskim konkursie ALFIK MATEMATYCZNY:
W kategorii klas pierwszych Jakub Wiecha z kl.1a zajął drugie miejsce w woj. opolskim. W grupie klas drugim najlepszy w województwie okazał się Kamil Lipiński (2a). Michał Wiśniewski (2a) zajął 5. miejsce, Dagmara Weidel (2b) - szóste, zaś Jan Bioły (2a) 9. miejsce.  Natomiast w klasach  trzecich niezawodny Darek Janik zajął drugie miejsce.
Gratulujemy!
 
Januarek dla Oli
Autor: mj   
Bezinteresowna pomoc staje się towarem deficytowym. Jednak są jeszcze osoby, które potrafią ją nieść, czując przy tym satysfakcję i radość. Niejednokrotnie taka postawa zostaje doceniona i wynagrodzona. Symbolem tego są przyznawane corocznie „Januarki”. Laureatką tegorocznego została uczennica klasy IIIB, Ola Meryk, która zgodziła się w  wywiadzie opowiedzieć o swojej działalności charytatywnej.
Czytaj całość…
 
Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2014
Autor: mj   
Miło nam zakomunikować, że w opublikowanym właśnie Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, przygotowanym przez "Perspektywy" i "Rzeczpospolitą", zajęliśmy wysoką - piątą pozycję w woj. opolskim oraz 240. miejsce w kraju. To zdecydowanie najlepszy wynik wśród liceów naszego powiatu.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zapracowali na ten sukces.

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I  Liceum
 Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Zespole Szkół
 w Oleśnie jest
 wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014
 i przysługuje mu tytuł „
Srebrnej Szkoły 2014”.


Pełen ranking
 
Szkolne kolędowanie
Autor: mj   
W piątek, 20 grudnia, w naszej szkole świętowaliśmy zbliżające się Boże Narodzenie. Przygotowania trwały już od dawna. Jak co roku każda klasa brała tego dnia udział w Konkursie Kolęd. Jego celem było podtrzymanie w młodzieży tradycji ich śpiewania, poszerzenie wiedzy na temat zwyczajów bożonarodzeniowych a także wytworzenie świątecznej atmosfery. Rozpoczęliśmy jasełkami przygotowanymi przez klasę IIc. Po występach odbyły się dwie tury konkursu. Poziom był bardzo wysoki dlatego też jury miało niemały problem, by wybrać zwycięzców. Pod uwagę brano czystość i poprawność wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po długich i burzliwych naradach przyznano miejsca: trzecie dla klas IIId, Ia i IIIa, drugie – IIb oraz IIIe oraz pierwsze dla Id i IIa. Wszystkim wygranym GRATULUJEMY!

 
Historia lokalna-Piśmiennictwo na ziemi oleskiej w XIX i XXw.
Autor: mj   
Dnia 12 grudnia 2013r w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyło się spotkanie w ramach historii lokalnej przygotowane przez nauczycielki historii i wos-u:panie Zofię Adamczyk i Katarzynę Grabas. W pierwszej części, prelegentki przedstawiły twórczość czterech pisarzy z XIX i początków XXw:
a) Feliks Rendschmit
b) Józef Lompa
c) Jan Nikodem Jarom
d) Valeska von Bethusy-Huc
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 413
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2