22 Lutego 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 313 dni.
Biblioteka poleca...
Prawda półostateczna
Prawda półostateczna

Strona główna
Wojewódzki konkurs tematyczny
Autor: mj   
W dniu 27 maja 2014 w 10 Brygadzie Logistycznej w Opolu odbył się w ramach obchodów uroczystości  „ Dnia Weterana” Wojewódzki konkurs tematyczny  pt.„ Udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych w latach 1953-2013”, organizowany przez Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, w którym uczniowie naszej szkoły zespołowo zajęli III miejsce. Zespół nasz reprezentowali: Natalia Wąsińska z klasy Ia, Ewelina Wolna z klasy Ia, Mateusz Kula z klasy Ib.
      Ogłoszone zostały również wyniki konkursu plastycznego o tej samej tematyce, gdzie nasze LO w kategorii zespołowej zdobyło I miejsce. W kategorii indywidualnej wyniki naszych uczniów kształtowały sie następująco: I m - Sandra Cieśla ( Ia); IIIm - Julia Grzesik
 ( Ib); IV m- Klaudia Ciesla ( Ia) i Monika Miozga (Ib); VI m- Szymon Pawelec (Ia)
      Wyróżnienie zdobyły: Roksana Rzepka (Ia), Ewelina Wolna (Ia), Weronika Przewała (Ib), Karolina Kuzaj (Id), Wiktoria Gnot (Id)
 
Informacje konkursowe
Autor: mj   
Uczniowie naszej szkoły Wioletta Gaida (Ia), Michał Liberka (IIIb) zajęli ex aequoIV miejsce w XLIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Uczniowie napisali pracę, w której charakteryzowali zjawisko bezrobocia w Polsce.

Uczennica z klasy Ia Emilia Maryniak brała udział w finale centralnym XXXVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w dniach 6-8 czerwca w Lublinie. W etapie wojewódzkim turnieju Emilia zajęła I miejsce.

Uczennice z klasy Ie Aleksandra Małysa i Zuzanna Tiffert zajęły I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „ Mój pomysł na biznes turystyczny”. Uczennice wygrały tablety oraz telewizor dla szkoły.

Uczennica z klasy IIIe Martyna Przygoda została finalistką IV edycji Olimpiady z Wiedzyo Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Martyna zdobyła indeks na Uniwersytet Jagielloński.
 
Wojewódzki Konkursu "Narkotyki - Teraźniejszość-Bez Przyszłości"
Autor: mj   

Uczniowie z klasy Ia: Maciej Mordal i Szymon Pawelec oraz Karolina Kansik  z klasy IIIb zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu „ Narkotyki- Teraźniejszość-Bez Przyszłości”
w ramach  pr
ogramu "Moj rozwój warunkiem satysfakcjonującego życia w społeczeństwie". Karolina napisała pracę pt.: Wyzwania cyfrowej przyszłości szansą czy zagrożeniem?, Szymon pracę pt.: Co znaczy „być razem" współcześnie?, a Maciek pracę  pt.:” Dlaczego świat bez narkotyków?

Uczniowie wraz z Dyrektorem szkoły Panem Markiem Leśniakiem oraz opiekunem konkursu panią Magdaleną Koloch brali udział w uroczystości podsumowania konkursu, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu 30 kwietnia 2014 roku.

 

 
Uwaga maturzyści 2014!
Autor: KS   
Istnieje możliwość zdobycia stypendium,więcej informacji w dołączonym dokumencie.
 
Bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.
Autor: mj   
W dniu 15 maja 20I4r., w Zespole Szkół w Oleśnie odbyło się spotkanie promujące Opolską Kampanię Edukacyjną związaną z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym, oraz reagowaniem na właściwe zachowanie kierujących pojazdami.
Czytaj całość…
 
Karolina
Autor: mj   
Karolina Kansik to wyjątkowa osoba, bo jej zainteresowania i sukcesy trudno ująć w wąskie ramy jednego przedmiotu.

           

Czytaj całość…
 
Pożegnanie uczniów klas III
Autor: mj   
              25 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Na apelu zebrało się wielu gości, jednak tego dnia najważniejsi byli uczniowie klas III. Liczne przemówienia, choć każde inne, w zasadzie dotyczyły jednego głównego wątku – poniedziałkowego egzaminu dojrzałości i nowego etapu życia, który ten egzamin zapowiada. Teraz wystarczy tylko zdać z możliwie jak najwyższym wynikiem, czego wszyscy serdecznie Wam, drodzy maturzyści, życzymy. Oby ta matura stała się przepustką na wymarzone studia, a stres na egzaminie nie dał o sobie znać. Połamania długopisów!

KW
 
Dyplomy DSD II rozdane
Autor: mj   
       W dniu 29.04.2014 11-osobowa grupa naszych tegorocznych absolwentów uczestniczyła w uroczystym rozdaniu dyplomów DSD II (Deutsches Sprachdiplom Stufe II).
 
XIV PZM
Autor: WG   

W poniedziałek, 31 marca 2014r. w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyły się XIV Powiatowe Zawody Matematyczne. Uczestniczyło w nich 80 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleskiego. Uczniowie w czasie dwóch godzin rozwiązywali zestaw sześciu zadań przygotowanych przez nauczyciela z Kluczborka, pana Piotra Pawlikowskiego. Uroczyste podsumowanie odbyło się 10 kwietnia 2014 r. i połączone było z warsztatami matematycznymi pt. „Wielościany wokół nas” prowadzonymi przez autora zadań konkursowych.

Miło nam poinformować, że aż w czterech z pięciu kategorii zwyciężali uczniowie naszej szkoły: Marta Kierat (klasy  pierwsze), Michał Globisz (kl. 2 zakres podstawowy), Michał Wiśniewski (kl. 2 zakres rozszerzony) i Dariusz Janik (kl. 3 zakres rozszerzony). Więcej na podstronie zawodów w Kąciku Matematycznym oraz na stronie Powiatu Oleskiego

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 413
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2