22 Lutego 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata, Nikifor,
Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 313 dni.
Biblioteka poleca...
Przepowiednia dla Romanowów
Przepowiednia dla Romanowów

Strona główna
38. OJN
Autor: WG   
     Aż dziesięcioro uczniów naszej szkoły awansowało do zawodów okręgowych XXXVIII Olimpiady Języka Niemieckiego. Są to: Nicole Jeziorowska, Dawid Michalczyk, Piotr Jaroń, Emilia Scheffler, Markus Bartoszonek, Carmen Klohs, Sandra Neukirch, Marta Trocha, Thomas Skowronek i Natalia Rataj.   Gratulujemy i życzymy awansu do zawodów centralnych!
 
Egzamin DSD
Autor: mj   
Egzaminy DSD II 2014/2015 w naszej szkole zakończone po zmaganiach pisemnych w dniu 02.12.2014 oraz egzaminie ustnym w dniu 8. 12.2014. Wyniki z etapu ustnego poznaliśmy w tym samym dniu Wszyscy zdali na poziomie C1. To SUKCES OGROMNY. Teraz nadszedł czas na oczekiwanie wyników z egzaminu pisemnego, a te już tuż, tuż – w kwietniu nadejdą do nas z Köln

Tym razem wybitna 8 to:


z klasy IIIc: Kamil Grobelny, Daniel Jabłonka, Dominika Kansik, Dawid Michalczyk  oraz  Julia Świtała
z klasy IIIa  Anna Mensig
z klasy IIIb  Sandra Neukirch, Marta Trocha

GJ
 
NOC FILMOWA W OLESKIM OGÓLNIAKU
Autor: mj   
     Grupa uczniów klas drugich oleskiego LO uczestnicząca w zajęciach warsztatów filmoznawczo - dziennikarskich postanowiła zorganizować jesienny przegląd horrorów. 
    Wieczór 12 grudnia 2014r. stworzył odpowiedni nastrój do repertuaru  zaplanowanego już dużo wcześniej. Wiatr (zapowiadany jako orkan Aleksander) uderzał w okna szkolnej auli niczym w najklasyczniejszych opowieściach grozy.
Czytaj całość…
 
Olimpiada Geograficzna
Autor: WG   
Do etapu okręgowego XLI Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się: Aleksandra Fabiańska, Daria Kołodziej, Ewelina Wolna i Rafał Pruski.  Gratulujemy!
 
Matematyczne wieści
Autor: WG   
       W tegorocznej, już czternastej edycji, Dolnośląskich Meczów Matematycznych znakomicie radzi sobie reprezentacja naszego liceum. W pierwszym meczu grupowym licealiści z Sądowej pewnie wygrali z I LO z Oleśnicy 46:26. Natomiast 10 grudnia 2014r. pełnym sukcesem zakończył się wyjazd do Brzegu, gdzie pokonaliśmy tamtejsze I LO 53:10. W styczniu ostatni mecz grupowy z I LO Kluczbork.
       Eliminacje szkolne konkursu matematycznego KOMA wygrała Dagmara Weidel (3b), przed Michałem Wiśniewskim (3a), Damianem Neugebauerem (2e) i Nikolą Słowik (2d).Cała czwórka wywalczyła awans do finału imprezy, która odbędzie się 20 grudnia 2014r. w instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
 
Siatkarskie Mikołajki
Autor: WG   

    Dnia 07.12.2014 w hali sportowej ZS w Oleśnie odbył się III Mikołajkowy Turniej „Trójek siatkarskich”   o Puchar Dyrektora ZS.  Do rywalizacji zgłosiło się 20 drużyn z powiatu oleskiego, Bełchatowa, Wrocławia oraz Panek. Imprezę wsparło BP Kormoran i Centrum Ubezpieczeniowe Pegaz.
Czytaj całość…
 
Wskoczyli do finału
Autor: WG   

      ZS Olesno w szachowych finałach wojewódzkich

   W poniedziałek 1 grudnia 2014 w II LO w Kędzierzynie Koźlu odbyły się półfinały szachowe mistrzostw szkół średnich województwa opolskiego. Uczniowie ZS w Oleśnie wywalczyli tam awans do finałów wojewódzkich. Gratulujemy!

Czytaj całość…
 
Kulturalna Sądowa
Autor: mj   

Często słyszy się opinię, że życie w małym miasteczku ogranicza dostęp do kultury w każdym jej szeroko rozumianym przejawie. My mieszkamy w takim miejscu, jednak nie narzekamy na brak artystycznych doznań. Powyższa opinia najczęściej jest głoszona przez tych, którym trudno się zmobilizować, by  tej kulturze wyjść naprzeciw . Coraz częściej to właśnie kultura dociera do nas. My, uczniowie „ Sądowej” przekonujemy się o tym od dawna za sprawą wielu akcji.

Czytaj całość…
 
I regaty Koła Żeglarskiego
Autor: mj   


W piątek 3 października członkowie koła żeglarskiego wraz z pięcioma opiekunami wyruszyli w stronę morza Bałtyckiego. Po 10 godzinach morderczej podróży dotarli do Pucka – niezwykle malowniczego miasta.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 413
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2