23 Sierpnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Apolinary,
Benicjusz, Filip,
Laurenty, Sulirad,
Walerian, Waleriana,
Zacheusz
Do końca roku zostało 131 dni.
Biblioteka poleca...
Generał Władysław Anders - żołnierz czasu pokoju i wojny
Generał Władysław Anders - żołnierz czasu pokoju i wojny

Strona główna
Zwycięstwo w konkursie
Written by WG   
There are no translations available

          Uczennica klasy IIId, Sylwia Glomb wygrała konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych woj. opolskiego pt. " Edmund Osmańczyk - wybitny Opolanin, Polak, Europejczyk". Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpiło w trakcie obchodzonego po raz jedenasty Regionalnego Święta Edukacji w Opolu. Sylwia otrzymała dyplom z rąk Józefa Sebesty, marszałka województwa opolskiego. Gratulujemy!
 
Rewitalizacja biblioteki
Written by mj   
There are no translations available


W okresie wakacyjnym w naszej bibliotece szkolnej odbywał się generalny remont. Zostały wymienione okna, podłoga i oświetlenie. Zmieniona została kolorystyka wnętrza.
Wszystkim osobom, które pomagały w przenoszeniu pokaźnego księgozbioru oraz układaniu zbiorów na półkach, bardzo dziękujemy.
Zapraszamy do korzystania z zasobów bibliotecznych oraz udziału w czwartkowych spotkaniach z poezją, które będą się odbywały raz w miesiącu.

Magdalena Bogdańska
 
Konkurs Krasomówczy
Written by mj   
There are no translations available

"Wolno swój naród więcej kochać, nie wolno nikogo nienawidzieć "(Kard.August Hlond,Prymas Polski) - to hasło XVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, którego eliminacje półfinałowe odbyły się 20 IX 2013r. w Opolu. Uczniowie naszej szkoły pod opieką polonistki Violetty Jaguś wzięli udział w konkursie, dając 5-minutowe pokazy pięknej, lecz niełatwej sztuki krasomówstwa.Uczeń klasy IIIc Mateusz Raj zdobył I miejsce, kwalifikując się tym samym do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Katowicach 4 X 2013r. Uczennica klasy IIe Kinga Pondel nagrodzona została wyróżnieniem; wspaniale zaprezentowali się również pozostali nasi uczniowie:Edyta Suchodolska ( IIIB), Natalia Marzec(IC) i Maciej Mordal (IA) Pielęgnowanie języka polskiego i wzbudzanie refleksji nakierowanej na etyczny aspekt języka - to cele tego konkursu, które śmiało rzec można - zostały osiągnięte.Gratulujemy pięknych wystąpień publicznych i trzymamy kciuki za Mateusza. 
 
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży
Written by mj   
There are no translations available

W dniach 15.09. do 20.09.2013 gościli w naszej szkole uczniowie z Mariengymnasium z Arnsberga pod opieką pani Iris Niemann oraz pana Alexandra Cornelsena. Grupa 13 polskich uczniów: Aleksandra Stróżyk, Melanie Kandzia, Jagoda Paprocka, Julia Droś, Dominika Kansik, Julia Świtała, Kerstin Suschlik, Daria Obstój, Karolina Psiuch, Nicole Jeziorowska, Amadeusz Włóczyk, Wiktoria Krakowska, Krzysztof Hober posługiwała się językiem niemieckim lub językiem angielskim by porozumieć się ze swoim partnerem i brała udział w bogatym programie. Uczniowie lepili maski z gliny, tworzyli arcydzieła w Warsztatach Terapii Zajęciowej, mokli podczas zwiedzania Krasiejowa i Góry Św. Anny, robili zdjęcia, sałatki i chodzili po kościołach. Chciałybyśmy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam, aby spotkanie to mogło się po raz kolejny odbyć, a w szczególności: młodzieży, rodzicom, nauczycielom, przemiłym paniom z Warsztatów Terapii Zajęciowej, pani Annie Meryk z Borek Wielkich, firmie Tempo oraz Polsko-Niemieckiej Wymianie Młodzieży, która współfinansowała tę wymianę.

Koordynatorki wymiany: Gabriela Janicka i Dorota Famuła

 
Lista tematów maturalnych 2014
Written by mj   
There are no translations available

Lista tematów maturalnych na część ustną egzaminu maturalnego z języka polskiego w roku  2014.
 
Szkoła Łowców Talentów
Written by KS   
There are no translations available

Nasza szkoła otrzymała w roku szkolny 2012/2013 "Certyfikat Szkoły Łowcy Talentów". Jest to dowód uznania zaangażowania nauczycieli w rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów oraz ich wysokich osiągnięć w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Łowimy Talenty 2012/2013 realizowanego przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej.

 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Results 79 - 84 of 413
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2