21 Lipca 2019
Wiktoriusz
(PRZED)ŚWIĄTECZNIE W OLESKIM OGÓLNIAKU
Written by mj
There are no translations available

Przygotowania do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia uczniowie I LO w Oleśnie rozpoczęli od losowania przez każdą klasę kolędy do zaśpiewania w konkursie. Próby od razu ruszyły pełną parą. Wśród ciszy korytarzy przez kilka dni można było usłyszeć najprzeróżniejsze aranżacje świątecznych pieśni, piosenek, piosneczek...

Ogłoszono również konkurs na wykonanie stroiku świątecznego. Konkursowe ozdoby - jak co roku - przekazane zostały wraz z życzeniami byłym pracownikom liceum. Zanim jednak dostarczono je do odpowiednich osób, dzieła uczniów zostały wystawione, aby każdy mógł je obejrzeć.

Nasza szkolna społeczność postanowiła – również po raz kolejny – pomóc innym  przygotować święta. Każda z klas otrzymała podstawowe informacje na temat jednej rodziny, dla której zrobiła paczkę z najpotrzebniejszymi produktami. Uśmiechom wdzięczności nie było końca.

W ostatnim dniu nauki w roku 2015 uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w auli, aby obejrzeć przygotowane przez II c jasełka. Po występnie każda z klas przedstawiła swoją wersję  wylosowanej wcześniej kolędy. Po ogłoszeniu werdyktu uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich pięknie przystrojonych sal na klasowe spotkania wigilijne.

Iwona Januchta