25 Sierpnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gaudencjusz,
Gaudenty, Grzegorz,
Ludwik, Luiza,
Michał, Sieciesław
Do końca roku zostało 129 dni.
Biblioteka poleca...
Najlepsze praktyki innowacyjne w szkole
Najlepsze praktyki innowacyjne w szkole

Strona główna
Oleski Festiwal Tańca
Written by mj   
There are no translations available

     Wielkie święto tańca w hali widowiskowo-sportowej, w dniu 28.11.2015 r. zorganizował:  Klubu Tańca Towarzyskiego „RÓŻA”, działający przy MDK w Oleśnie, Zespół Szkół w Oleśnie i Studium Tańca „DENCER” .  Pretekstem do organizacji festiwalu stały się obchody 50-lecia istnienia Klubu TT „RÓŻA”, jednego z najdłużej działających klubów tanecznych w Polsce i najstarszego klubu na Opolszczyźnie.

     Świętowanie jubileuszu zostało połączone z Ogólnopolskim Turniejem  Tańca i   Mistrzostwami  Okręgu Opolskiego w Tańcu Towarzyskim, które były jednocześnie  eliminacjami do Mistrzostw Polski Południowej. Niezapomnianą chwilą podczas festiwalu była gala taneczna, podczas której do współzawodnictwa stanęły  mistrzowskie pary oraz pary z senior hobby. Gali towarzyszyły pokazy tańca w wykonaniu pary, która na co dzień  tanecznie reprezentuje Francję. Niemałą atrakcją było jawne oceniane przez sędziów występu par tanecznych oraz zaproszenie publiczności na  parkiet do wspólnej zabawy.  

      Na potrzeby turnieju zbudowano podłogę taneczną o powierzchni 280m2, zainstalowano podesty, dzięki  którym zyskano dodatkowe miejsca dla publiczności.  Przy organizacji tak wielkiej imprezy artystycznej pracowało 80 osób, działania organizacyjne wsparło 32 sponsorów.

       Organizatorzy Festiwalu Tańca bardzo dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które podjęły wyzwanie i pomogły w organizacji tego wyjątkowego  święta.  /ML./

Galeria

 
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2