19 Sierpnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Emilia,
Jan, Julian,
Juliusz, Ludwik,
Piotr, Sebald
Do końca roku zostało 135 dni.
Biblioteka poleca...
Stalinizm i rok 1956 na Górnym Śląsku
Stalinizm i rok 1956 na Górnym Śląsku

Strona główna
Julia Słowik finalistką!
Written by mj   
There are no translations available

Julia Słowik finalistką XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im.  Wojciecha Korfantego

 6 listopada  w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał Konkursu Krasomówczego. Po raz kolejny nasza szkoła  miała swojego reprezentanta. Była nim Julia Słowik z  kl.IIb. Julia wystąpiła wśród 23 najlepszych mówców w kraju.(Warto nadmienić, że do I etapu zgłosiło się ponad 400 uczniów).

 

Poziom finałowych wystąpień był  niezwykle wysoki. Mówcy  zaprezentowali  różnorodne koncepcje i  dobór argumentów,  by w czasie
5 minut uzasadnić, że "Nie wszystko jest na sprzedaż". Wystąpienie Julii było bardzo oryginalne i zostało docenione Nagrodą Publiczności zgromadzonej w zabytkowej sali obrad. Publiczność oprócz wystąpień finalistów miała okazję wysłuchać refleksji ks. dr hab. Arkadiusza Wuwera na temat kultury i wartości żywego słowa. W czasie obrad jury dodatkową atrakcją był koncert zespołu bluesowego oraz prezentacja podpowiadająca techniki warsztatu dobrego mówcy.

P.S.

XVIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

WW

 
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2