19 Sierpnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Emilia,
Jan, Julian,
Juliusz, Ludwik,
Piotr, Sebald
Do końca roku zostało 135 dni.
Biblioteka poleca...
Życie. Myśli zebrane
Życie. Myśli zebrane

Strona główna
Polscy studenci z Niemiec w I LO
Written by mj   
There are no translations available

7 października 2015 r. do I LO w Oleśnie przyjechali przedstawiciele Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego z Cottbus. Gorąco zachęcali licealistów do wstąpienia w progi swojej uczelni. Chociebuż to miasto oddalone o ok. 2,5 godziny drogi od Olesna. Tam właśnie znajduje się młoda, bo 20-letnia uczelnia. Według zapewnień gości Chociebuż jest ,,tanim miastem'' dla tam studiujących, którzy chwalą sobie także łatwy dojazd do Berlina.

Przedstawiciele uniwersytetu bardzo szczegółowo omówili wydziały uczelni oraz przedmioty przez nie oferowane. Spośród wielu atutów uniwersytetu studenci szczególnie podkreślali fakt, że wszystkie wydziały są blisko siebie położone, kampus jest nowocześnie urządzony, a zajęcia prowadzone są w małych grupach.

Absolwenci uniwersytetu szybko znajdują zatrudnienie, ponieważ cieszą się dobrą opinią wśród pracodawców. Są dobrze przygotowani do zajęcia wielu stanowisk i od razu mogą podjąć różnorodne obowiązki  - mówiła jedna ze studentek.

Aby studiować w Niemczech wystarczy mieć dokument oświadczający zdaną maturę i przejść roczny kurs języka za darmo. Po zdaniu egzaminu, otrzymuje się certyfikat, który otwiera drzwi do rozpoczęcia studiów.

Spotkanie zorganizowała pani Grażyna Chałupka – doradca zawodowy w I LO w Oleśnie.
 
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2