23 Sierpnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Apolinary,
Benicjusz, Filip,
Laurenty, Sulirad,
Walerian, Waleriana,
Zacheusz
Do końca roku zostało 131 dni.
Biblioteka poleca...
Jak zachować porządek w klasie
Jak zachować porządek w klasie

Strona główna
Karolina
Written by mj   
There are no translations available

Karolina Kansik to wyjątkowa osoba, bo jej zainteresowania i sukcesy trudno ująć w wąskie ramy jednego przedmiotu.

           

            Cóż napisać o kimś, kto wybiera zajęcia na poziomie rozszerzonym z biologii i chemii, a jednocześnie zaskakuje wyjątkowym oczytaniem i wiedzą humanistyczną znacznie przewyższającymi poziom wielu uczestników zajęć rozszerzonych z j. polskiego czy wiedzy o społeczeństwie?

            Zgodnie z wybranym profilem Karolina brała udział w wielu konkursach, przede wszystkim chemicznych: XIX Opolskim Turnieju Chemicznym, XXII Konkursie Chemicznym organizowanym przez Politechnikę Śląską w Gliwicach i w etapie okręgowym LX Olimpiady Chemicznej. A w powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS zajęła IV miejsce.

            A humanistyka?

            Zacząć można od IV miejsca w wojewódzkim etapie X Ogólnopolskiego Konkursu Polska w NATO.

            Ale największe sukcesy Karolina odniosła w konkursach polonistycznych. Wystarczy wspomnieć II miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym i IV w XII Konkursie Wiedzy o Języku Polskim organizowanym przez Uniwersytet Opolski. Do tego dochodzi III miejsce w zawodach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna – Polszczyzna. Ukoronowaniem osiągnięć Karoliny jest tytuł finalistki XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Na etapie szkolnym tej olimpiady napisała pracę na temat: W poszukiwaniu straconego czasu. Pamięć jako mechanizm psychologiczny, zasób kulturowy i tworzywo literackie. W ten sposób mogła połączyć swoje pasje: nauki przyrodnicze i humanistyczne,
bo taki charakter ma właśnie psychologia...

            Żeby dopełnić obrazu, należy dodać, że Karolina brała udział w etapie szkolnym Olimpiady Języka Łacińskiego.

            Ale nie tylko intelektualne zdolności ją charakteryzują. Karolina ma też uzdolnienia artystyczne. Aktywnie pracuje w kołach teatralnych: Drama działającym przy oleskim MDK-u oraz w szkolnym. M. in. reżyserowała spektakl swojej klasy pt. Zaduszony dom, zagrała postać tajemniczego elektryka w Gitarzyście, czyli śledztwie interaktywnym czy też panią Kowalską w W stronę Kanta wystawianych w czasie Szkolnych Konfrontacji Teatralnych.

            Karolina jest przy tym wszystkim niezwykle skromna. Nie lubi zamieszania wokół swojej osoby. Nie popisuje się swoją wiedzą i umiejętnościami, ale używa ich, gdy tego potrzeba.  

                                                                                                                                                                Ewa Szczurek

           

 
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2