21 Lipca 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt,
Daniel, Paulina,
Prakseda, Prokop,
Stojsław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 164 dni.
Strona główna arrow Osiągnięcia
Osiągnięcia uczniów naszej szkoły w ostatnich latach:

 

  • Sukcesy w olimpiadach przedmiotowych stopnia centralnego:
  1. 1996/97 - Artur Majer (laureat) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego,
  2. 2001/02 - Rafał Panasewicz (finalista) Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
  3. 2001/02 - Kamil Pecela (finalista) Olimpiada Filozoficzna.
  4. 2002/03 - Michał Słupkowski (finalista) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
  5. 2002/03 - Przemysław Łuczyński (laureat) Olimpiada Geograficzna
  6. 2003/04 - Krzysztof Bogdon (finalista) Olimpiada Języka Niemieckiego
  7. 2003/04 - Monika Drajok (finalistka) Olimpiada Języka Niemieckiego
  8. 2003/04 - Bartosz Ladra (finalista) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
  9. 2003/04 - Patrycja Dyluś (finalistka) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  10. 2004/05 - Monika Drajok (finalistka) Olimpiada Języka Niemieckiego
  11. 2004/05 - Piotr Lukosik (finalista) Olimpiada Historyczna
  12. 2004/05 - Katarzyna Widera (finalistka) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  13. 2004/05 - Danuta Wolny (finalistka) Olimpiada Geograficzna
  14. 2005/06 - Danuta Wolny (finalistka) Olimpiada Geograficzna
  15. 2005/06 - Piotr Lukosik (finalista) Olimpiada Historyczna
  16. 2006/07 - Tomasz Freier (finalista) Olimpiada Języka Niemieckiego
  17. 2006/07 - Grzegorz Zięba (finalista) Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej
  18. 2006/07 - Krzysztof Paprocki (finalista) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka 
  19. 2007/08 - Damian Olczyk (finalista) Olimpiada Matematyczna
  20. 2007/08 - Anna Huć (finalistka) Olimpiada Języka Niemieckiego
  21. 2008/09 - Michał Wojczyszyn (finalista) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
  22. 2009/10 - Jakub Grajcar (finalista) Olimpiada Języka Angielskiego
  23. 2009/10 - Michał Michalak (finalista) Olimpiada Geograficzna
  24. 2010/11 - Joanna Górska (finalistka) Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  25. 2011/12 - Adam Zeler (laureat) Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
  26. 2011/12 - Wojciech Tobiś (finalista) Olimpiada Matematyczna
  27. 2011/12 - Marek Stróżyk (finalista) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  28. 2011/12 - Jakub Zagrobelny (laureat) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
  29. 2011/12 - Magdalena Chrobok (finalistka) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową 
  30. 2012/13 - Edyta Suchodolska (finalistka) Olimpiada Filozoficzna
  31. 2012/13 - Mateusz Raj (finalista) Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  32. 2012/13 - Monika Korzec (finalistka) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
  33. 2012/13 - Marek Stróżyk (finalista) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
  34. 2012/13 - Aleksandra Adamczyk (finalistka) Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
  35. 2012/13 - Paweł Kudliński (laureat) XX Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
  • Zwycięstwo w finale ogólnopolskim II edycji konkursu Zostań Negocjatorem Nagrodą była wizyta studyjna w instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli (rok szkolny 2001/02)

  • Zwycięstwo w finale III edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych (2004r.). Są to drużynowe rozgrywki matematyczne organizowane przez Fundację Matematyków Wrocławskich i Uniwersytet Wrocławski. Reprezentacja naszego LO pokonała w nich drużyny z 35 innych szkół woj. dolnośląskiego, opolskiego i Wielkopolski.
    Ponadto trzecie miejsce w DMM w roku 2002 oraz drugie miejsce w roku 2008.

  • III Międzynarodowa Olimpiada J. Niemieckiego w Bielsku-Białej (2005) - Monika Drajok - 3. miejsce
    VII Międzynarodowa Olimpiada J. Niemieckiego w Bielsku-Białej (2009) - Jacek Kowalski  - 1. miejsce

  • Opolski Turniej Chemiczny - luareaci:
    2002/03 i 2003/04 Anna Chałupka
    2004/05 i 2005/06 Janusz Górecki
    2006/07 Kamil Drab i Paweł Mielczarek
    2008/09 Marcin Gawlita i Marek Bryś 

  • Konkurs "Polska w NATO" (2005/06) - Tomasz Libera - finalista etapu centralnego
                                          (20010/11) - Anita Hylla - finalistka etapu centralnego   
     

  • Wyróżnienie nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego aż 10 uczniów naszego LO za wybitne osiągnięcia służące promocji regionu. W gronie wyróżnionych tą nagrodą i tytułem "Prymus Opolszczyzny" znaleźli się:
    Justyna Kleszcz, Anna Pollok, Anna Zielińska, Paweł Górniak, Maciej Łęgosz, Przemysław Łuczyński, Grzegorz Mazur, Michał Słupkowski, Marcin Drajok, Patrycja Kik.
  • Mała Olimpiada Matematyczna - wyróżnieni i laureaci:
    2004r.-  Justyna Kleszcz - wyróżnienie 4. miejsce (klasy czwarte)
    2005r. - Marcin Piątek - 4. miejsce (klasy pierwsze)

    2007r. - Przemysław Kryściak - 1. miejsce (klasy drugie)
                Marcin Piątek - 3 miejsce (klasy trzecie)
                II miejce w klasyfikacji drużynowej
    2009r. - Joanna Górska - laureat, 1. miejsce (klasy pierwsze)
    2010r. - Joanna Górska - wyróżnienie, 2. miejsce (klasy drugie)
                III miejsce w klasyfikacji drużynowej
    2011r. - Wojciech Tobiś - wyróżnienie (klasy drugie)
    2012r. - Maciej Cebula - laureat 1. miejsce (klasy drugie)
                Paweł Kotyś - laureat 1. miejsce (klasy drugie)

    2013r. - Dariusz Janik - laureat 1. miejsce (klasy drugie)
              - Paweł Kotyś - wyróżnienie (klasy trzecie)

  • Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" - Katarzyna Osyra - laureat konkursu (etap centralny) 2007r.
 
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2