28 Maja 2018
Olimpiada Geograficzna

Rok szkolny 2013/14

XL Olimpiada Geograficzna

·        Michał Liberka wziął udział w etapie okręgowym (żal, ze o,5 pkt zabrakło do części ustnej).

·        Dagmara Weidel zakwalifikowała się do etapu okręgowego (niestety zrezygnowała).

Rok szkolny 2012/13

XXXIX Olimpiada Geograficzna

Uwaga!

Zostały opublikowane tematy prac pisemnych XXXIX Olimpiady Geograficznej:

A.   Obiekt geologiczny jako atrakcja turystyczna

B.   Charakterystyka gospodarstwa agroturystycznego

C.    Charakterystyka rodzin uczniów Twojej szkoły w odniesieniu do obrazu statystycznej polskiej rodziny

D.    Przyrodnicze i antropogeniczne uwarunkowania katastrof naturalnych w wybranym powiecie.

Drodzy uczniowie przyszłorocznych klas II i III, a także uczniowie przyszłych klas I - jeżeli jesteście zainteresowani udziałem w olimpiadzie geograficznej  - zgłoście się do nauczycieli geografii.  Zachęcamy do przygody.

Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz na stronie  www.olimpiadageograficzna.edu.pl/aktualnosci/

Rok szkolny 2011/12

XXXVIII Olimpiada Geograficzna

Do etapu okręgowego zakwalifikowali się:

Emilia Kubik         IIb

Carmen Turek      IIb

Karolina Wojczyk IIc

Michał Liberka     Ib

Rok szkolny 2010/11

W dniach 12 – 13 lutego 2011 roku w Liceum Ogólnokształcącym im K. Holteia w Obornikach Śl. odbędą się zawody okręgowe XXXVII Olimpiady Geograficznej

Oleskie liceum reprezentować będą: Emilia Kubik, Carmen Turek i Michał Michalak. Zostali oni zakwalifikowani do grona 69 uczestników na podstawie wykonanych prac pisemnych spośród uczniów szkół województwa dolnośląskiego i opolskiego. W etapie okręgowym  zmagać się będą z zadaniami geograficznymi – w sobotę w części pisemnej, a następnie w finale, w części ustnej.
        Uczniowie do olimpiady przygotowują się pod opieką nauczycieli geografii: mgr Edyty Wesołowskiej, mgr Marzeny Zug. Życzymy naszym uczniom powodzenia. Trzymajmy za nich kciuki.

Emilka Kubik i Michał Michalak zostali finalistami etapu okręgowego olimpiady geograficznej.
Brawo!