19 Lipca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało 166 dni.
PZM
Written by WG   
There are no translations available


We poniedziałek, 31 marca 2014r. w auli naszej szkoły odbyły się XIV Powiatowe Zawody Matematyczne. Uczestniczyło w nich 80 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleskiego. Zadania konkursowe tradycyjnie przygotował nauczyciel z Kluczborka, pan Piotra Pawlikowskiego. Po sprawdzeniu prac komisja zawodów postanowiła wyróżnić 29 najlepszych zawodników i zaprosić ich na uroczyste podsumowanie, które odbyło się w dniu 10 kwietnia 2014 r. Rozdanie nagród połączone zostało prelekcją pt. Wielościany wokół nas prowadzoną przez autora zadań konkursowych.

Oto laureaci w poszczególnych kategoriach.

Klasy pierwsze:
1. Marta Kierat        I LO Olesno
2. Kinga Winecka    I LO Olesno
3. Beata Kłoś            I LO Praszka

Klasy drugie zakres podstawowy:
1. Michał Globisz                I LO Olesno
2. Aleksandra Tomczyk    I LO Praszka
3. Dominika Wręczycka   I LO Olesno

Klasy drugie zakres rozszerzony:
1. Michał Wiśniewski               I LO Olesno
2. Mateusz Krawczyk              I LO Olesno
3. Łukasz Wójcik                      I LO Praszka

Klasy trzecie zakres podstawowy:
1. Mateusz Bajak           ZSP Praszka
2. Mateusz Polak           ZSP Praszka
3. Wojciech Hombek    ZSP Praszka

Klasy trzecie zakres rozszerzony:
1. Dariusz Janik                            I LO Olesno
2. Przemysław Janikowski        I LO Olesno
3. Kacper Grajcar i Olaf Barcz   I LO Olesno
We wtorek, 26 marca 2013r. w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyły się XIII Powiatowe Zawody Matematyczne. Uczestniczyło w nich 78 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleskiego. Uczniowie w czasie dwóch godzin rozwiązywali zestaw sześciu zadań przygotowanych przez nauczyciela z Kluczborka, pana Piotra Pawlikowskiego.Po wnikliwym sprawdzeniu prac komisja zawodów postanowiła wyróżnić 26 najlepszych zawodników i zaprosić ich na uroczyste podsumowanie, które odbyło się w dniu 15 kwietnia 2013 r. Rozdanie nagród połączone zostało prelekcją pt. Wielościany sferyczne prowadzoną przez autora zadań konkursowych.

Oto laureaci w poszczególnych kategoriach.

Klasy pierwsze:
1. Dagmara Weidel        I LO Olesno
2. Mateusz Krawczyk    I LO Olesno
3. Dawid Chodura           I LO Olesno

Klasy drugie zakres podstawowy:
1. Natalia Twardy                I LO Olesno
2. Bartłomiej Rzeźniczak  ZSP nr 1Praszka
3. Grzegorz Trawiński       ZSP nr 1 Praszka

Klasy drugie zakres rozszerzony:
1. Dariusz Janik                        I LO Olesno
2. Przemysław Janikowski    I LO Olesno
3. Mateusz Polak                      I LO Praszka

Klasy trzecie zakres podstawowy:
1. Małgorzata Zagrodnik     ZSP nr 1 Praszka
2. Tomasz Wójcik                 ZSZ Olesno
3. Mateusz Preś                    ZSP nr 1 Praszka

Klasy trzecie zakres rozszerzony:
1. Paweł Kotyś              I LO Olesno
2. Maciej Cebula           I LO Olesno
3. Dawid Ludyga           I LO Olesno


We wtorek, 27 marca 2012r. w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyły się XII Powiatowe Zawody Matematyczne. Uczestniczyło w nich 76 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleskiego.Przed właściwą rozgrywką, niejako na rozgrzewkę, odbył się mini konkurs. Pięcioro uczniów (po jednym z każdej szkoły) utworzyło tymczasowy zespół. Zadaniem pozostałych było oszacowanie z dokładnością do  setnej części kilograma łącznej wagi wszystkich członków zespołu. Po zapisaniu odpowiedzi odbyło się komisyjne, acz dyskretne, ważenie zespołu. Niewiarygodną precyzją popisał się Wojciech Hombek, podając wynik z dokładnością do 0,12kg. 
Później rozegrano właściwe zawody. Uczniowie w czasie dwóch godzin rozwiązywali zestaw sześciu zadań przygotowanych przez nauczyciela z Kluczborka, pana Piotra Pawlikowskiego.
Po wnikliwym sprawdzeniu prac komisja zawodów postanowiła wyróżnić 27 najlepszych zawodników i zaprosić ich na uroczyste podsumowanie, które odbyło się w dniu 23 kwietnia 2012 r. o godz. 13. Rozdanie nagród połączone zostało z warsztatami matematycznymi prowadzonymi przez autora zadań konkursowych.

Oto laureaci w poszczególnych kategoriach.

Klasy pierwsze:
1. Dariusz Janik                        I LO Olesno
2. Przemysław Janikowski    I LO Olesno
3. Łukasz Krzemiński              I LO Olesno

Klasy drugie zakres podstawowy:
1. Tomasz Wójcik                 ZSZ Olesno
2. Marcin Łucki                      I LO Olesno
3. Mateusz Bajak                  ZSP nr 1Praszka

Klasy drugie zakres rozszerzony:
1. Paweł Kotyś                   I LO Olesno
2. Maciej Cebula                I LO Olesno
3. Aleksandra Mzyk          I LO Olesno

Klasy trzecie zakres podstawowy:
1. Marcelina Tabaka            ZSP nr 1 Praszka
2. Katarzyna Kiepura           I LO Olesno
3. Oliwia Ziaja                        I LO Olesno
3. Małgorzata Zagrodnik     ZSP nr 1 Praszka

Klasy trzecie zakres rozszerzony:
1. Wojciech Tobiś               I LO Olesno
2. Jakub Zagrobelny           I LO Olesno
3.  Marcel Świtała               I LO Olesno

W środę, 30. kwietnia 2011r. w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyły się XI Powiatowe Zawody Matematyczne. Uczestniczyło w nich 64 uczniów z pięciu szkół powiatu oleskiego. W czasie dwóch godzin rozwiązywali oni zestaw 6 zadań. Dwudziestu ośmiu uczniów , którzy osiągnęli najlepsze wyniki w swoich kategoriach zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie, które odbyło się w dniu 12. kwietnia (wtorek) 2011 r. o godz. 1245. Rozdanie nagród było połączone z warsztatami matematycznymi prowadzonymi przez autora zadań konkursowych, nauczyciela z Kluczborka, pana Piotra Pawlikowskiego. Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Oleśnie, firma CoCon – Systemy Komputerowe i Zakład Zegarmistrzowski pana Leszka Sochy.

Klasy pierwsze

Miejsce

Nazwisko i imię

          Szkoła

1

   Kotyś Paweł

ZS Olesno

2

Zug Martin

ZS Olesno

3

Cebula Maciej

ZS Olesno

 Klasy drugie – zakres podstawowy

Miejsce

Nazwisko i imię

        Szkoła

1

   Małgorzata Zagrodnik

ZSP Praszka

2

Marcelina Tabaka

ZSP Praszka

3

Sas Marcin

ZSZ Olesno

 Klasy drugie – zakres rozszerzony

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

1

  Tobiś Wojciech

ZS Olesno

2

  Wloczyk Tomasz

ZS Olesno

3

  Zagrobelny Jakub

ZS Olesno

 Klasy trzecie – zakres podstawowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

1

  Klaudiusz Łuszczyna

ZSP Praszka

2

  Olejnik Bartłomiej

ZS Olesno

3

  Robert Logiewa

ZSZ Olesno

 Klasy trzecie zakres rozszerzony

Miejsce 

Nazwisko i Imię

Szkoła

1

   Ligus Iwona

        ZS Olesno

2

   Górska Joanna

ZS Olesno

3

   Zaręba Grzegorz

ZS Olesno      Jubileuszowe X Powiatowe Zawody Matematyczne odbyły się 25 marca 2010r. w auli Zespołu Szkół w Oleśnie. Uczestniczyło w nich 72 uczniów z pięciu szkół powiatu oleskiego.  Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w swoich kategoriach zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie, które odbyło się w dniu 19 kwietnia (poniedziałek) 2010r. o godz. 1230. Rozdanie nagród zostało połączone z warsztatami matematycznymi prowadzonymi przez autora zadań konkursowych, nauczyciela z Kluczborka, pana Piotra Pawlikowskiego. Sponsorami konkursu byli Starostwo Powiatowe w Oleśnie, firma CoCon – Systemy Komputerowe, Zakład Zegarmistrzowski pana Leszka Sochy, firma Aztex oraz pan Krzysztof Baron.

Klasy pierwsze

Miejsce

Nazwisko i imię

          Szkoła

1

  Tobiś Wojciech

ZS Olesno

2

Zagrobelny Jakub

ZS Olesno

3

Wloczyk Tomasz

ZS Olesno

 Klasy drugie – zakres podstawowy

Miejsce

Nazwisko i imię

        Szkoła

1

   Sas Marcin

ZSZ Olesno

2

Olejnik Bartłomiej

ZS Olesno

3

Kostorz Aneta

ZS Olesno

 Klasy drugie – zakres rozszerzony

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

1

  Górska Joanna

ZS Olesno

2

  Wesołowska Katarzyna

ZS Olesno

3

  Brodny Mateusz

ZS Praszka

 Klasy trzecie – zakres podstawowy

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

1

   Mońka Izabela

ZS Praszka

2

   Włoch Michał

ZSP Praszka

3

   Aleksandrowicz Katarzyna

ZSP Praszka

 Klasy trzecie zakres rozszerzony

Miejsce 

Nazwisko i Imię

Szkoła

1

Bienias Bartłomiej

        ZS Olesno

2

Zeler Wojciech

ZS Olesno

3

Stańkowski Janusz

ZS Olesno     IX Powiatowe Zawody Matematyczne odbyły się w sobotę 28 marca 2009r. w auli naszej szkoły. Wzięli w nich udział uczniowie pięciu szkół powiatu oleskiego. Podsumowanie imprezy miało miejsce 17 kwietnia 2009r. Wówczas wręczono nagrody najlepszym uczniom w swoich kategoriach oraz odbyły się warsztaty prowadzone przez p. Piotra Pawlikowskiego, nauczyciela ZSO w Kluczborku.

Oto laureaci w poszczególnych kategoriach.


Klasy pierwsze:
1. Joanna Górska    ZS Olesno
2.  Iwona Ligus         ZS Olesno
3. Jakub Grajcar      ZS Olesno

Klasy drugie zakres podstawowy:
1. Aleksandra Pluskota              ZS Olesno
2. Katarzyna Aleksandrowicz   ZSP Praszka
3. Tomasz Marchewka               ZSP Praszka

Klasy drugie zakres rozszerzony:
1. Wojciech Zeler             ZS Olesno
2. Janusz Stańkowski    ZS Olesno
3. Bartłomiej Bienias      ZS Olesno

Klasy trzecie zakres podstawowy:
1. Katarzyna Koloch        ZSZ Olesno
2. Agnieszka Werner      ZSP Praszka
3. Damian Suda                ZSZ Olesno

Klasy trzecie zakres rozszerzony:
1. Ewelna Jachymska      ZS Olesno
2. Łukasz Musiał               ZS Olesno
3. Wiktor Gil                        ZS Praszka
 

Jak widać uczniowie naszej szkoły trzymają poziom. Na czternastu, którzy startowali aż dziesięciu znalazło się w pierwszych trójkach, a nikt nie zajął miejsca poniżej szóstego.
Gratulujemy.

 
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2