25 Sierpnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gaudencjusz,
Gaudenty, Grzegorz,
Ludwik, Luiza,
Michał, Sieciesław
Do końca roku zostało 129 dni.
Olimpiada lingwistyczna
Written by WG   
There are no translations available

W roku szkolnym 2008/09 odbywa się po raz kolejny ogólnopolska Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej, której zwycięzcy będą mogli reprezentować Polskę na VII Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej. Olimpiada organizowana jest przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego przy wsparciu Instytutu Filologii Angielskiej UWr.

W zawodach biorą udział na tych samych zasadach uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (nie jest prowadzona odrębna kwalifikacja według kategorii wiekowych).

Zawody szkolne odbyły się w czwartek 18 grudnia 2008. Polegały na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów 4 zadań w ciągu 120 min. Zadania i szczegóły można znaleźć pod adresem http://www.fsmw.uni.wroc.pl/lingw/ . Na start w naszej szkole zdecydowały się tylko dwie osoby. Właśnie ukazała się informacja o kwalifikacji do półfinału. Wśród 348 uczniów z całej Polski zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady znalazł się Bartłomiej Benias z klasy IId

Bartkowi życzymy co najmniej tak udanego występu jaki dwa lata temu zanotował Marek Lotz, który był 15. w finale krajowym.

 
Liceum.Mojeolesno.pl
© 2007-2010 Zesp Szk w Olenie - Olesno, ul. Sdowa 2