19 Sierpnia 2018
Juliusz, Ludwik,
Piotr, Sebald
Olimpiada lingwistyczna

W roku szkolnym 2008/09 odbywa się po raz kolejny ogólnopolska Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej, której zwycięzcy będą mogli reprezentować Polskę na VII Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej. Olimpiada organizowana jest przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego przy wsparciu Instytutu Filologii Angielskiej UWr.

W zawodach biorą udział na tych samych zasadach uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (nie jest prowadzona odrębna kwalifikacja według kategorii wiekowych).

Zawody szkolne odbyły się w czwartek 18 grudnia 2008. Polegały na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów 4 zadań w ciągu 120 min. Zadania i szczegóły można znaleźć pod adresem http://www.fsmw.uni.wroc.pl/lingw/ . Na start w naszej szkole zdecydowały się tylko dwie osoby. Właśnie ukazała się informacja o kwalifikacji do półfinału. Wśród 348 uczniów z całej Polski zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady znalazł się Bartłomiej Benias z klasy IId

Bartkowi życzymy co najmniej tak udanego występu jaki dwa lata temu zanotował Marek Lotz, który był 15. w finale krajowym.