24 Lutego 2018
Piotr
Ogólnopolski Konkursu 8 Wspaniałych 2014
Autor: mj

W dniach 6-8 czerwca 2014 roku w Kamieniu Pomorskim odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu 8 Wspaniałych. Spośród 6000 tysięcy wolontariuszy z całej Polski Jury przesłuchało 50 osób i wytypowało czołową „ósemkę”.

Czytaj całość…

Wampiriada 2014
Autor: mj

W dniu 31 marca 2014 roku odbyła się w naszej szkole już po raz SZÓSTY Wampiriada czyli zbiórka krwi.

O godzinie 8.50 podjechał pod halę sportową czerwony krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Opola.

W atmosferze wiosennego mrozu, pilnej nauki, 73 chętnych osiemnastolatków wg ustalonego harmonogramu rozpoczęło procedurę kwalifikacji poboru krwi. Bardzo miłym akcentem było przybycie około 25 chętnych uczniów ze szkół równorzędnych – Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Selekcja kandydatów była bardzo szczegółowa. Malutki katarek, wizyta u kosmetyczki, zażyty poprzedniego wieczoru gripex, opryszczka, tatuaż, zbyt niska waga, kontakt z krwią – to wszystko dyskwalifikowało chętnych do oddania krwi.

Pomimo tego, humor dopisywał wszystkim i atmosfera była bardzo sympatyczna!

Ostatecznie krew oddało 26 osób, co w rachunku ogólnym dało wynik około 12 litrów świeżej, pełnej wigoru młodej krwi! Wszyscy, którzy oddali krew oddali też część swojej cennej energii tj. 4500kcal. Otrzymali w zamian 9 pysznych, o różnych smakach czekolad! Najsmaczniejsza to kokosowa! Nareszcie można było najeść się czekolady ile dusza zapragnie!

Dziękujemy wszystkim za tak hojny i bezcenny dar serca!!!

Opiekun Klubu 8

Grażyna Chałupka

Zerwijmy łańcuchy
ZERWIJMY ŁAŃCUCHY 2011

WSZYSTKIM, KTÓRZY OKAZALI ZAINTERESOWANIE PSIM LOSEM I WSPARLI NASZE DZIAŁANIA W RAMACH AKCJI „ZERWIJMY ŁAŃCUCHY” SKŁADAMY PODZIĘKOWANIA.

ZEBRANA KARMA, KOCE, MISKI ZOSTAŁY PRZEKAZANE DO SCHRONISKA ZWIERZĄT

W TARNOWSKICH GÓRACH.

Gospodarze Klubu                                                                                 Opiekun Klubu

Magda Kozioł i Nina Czop                                                                   Grażyna Chałupka

Szamasz pomagasz
Autor: mj
W dniu 26 października odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana akcja „Szamasz-pomagasz”.  Kolorowe plakaty rozwieszone w całym budynku skutecznie zachęciły do kupienia ciasta, więc gdy tylko przedstawiciele klas przynieśli swoje wypieki, pojawili się pierwsi smakosze. Przedstawicielki Klubu Ośmiu sprzedawały wypieki już od samego rana. Zapach świeżego ciasta sprawił, że zainteresowanych wciąż przybywało. Apetyczny wygląd i różnorodność smaków spowodowały, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie J Wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy!!!

Uzyskane pieniążki przeznaczyliśmy na zakup paczek dla dzieci z Ukrainy.

Gala 2011
Autor: mj
                13 kwietnia 2011 roku o godzinie 13 w auli naszej szkoły odbyła się X Gala Powiatowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Galę poprowadzili Emilia Smyk i Jakub Płaziuk. Tradycyjnie Galę zaszczycili swą obecnością Wicestarosta Powiatu Oleskiego
Pan Stanisław Belka, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Pani Renata Płaczek- Zielonka oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji  Pani Bogusława Szychowska i Dyrektor naszej szkoły Pan Marek Leśniak. Gośćmi Gali byli również Opiekunowie i członkowie Klubów 8 z powiatu oleskiego.
           Uroczystość rozpoczęliśmy hymnem fundacji, po czym wszyscy obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu klasy III C pod tytułem „Metamorfozy”, który otrzymał nagrodę w Dniu Teatru w naszej szkole.
W radosnym nastroju po spektaklu, jury ogłosiło wreszcie wyniki konkursu.
Wszyscy, którzy w nim uczestniczyli zasługują na wyróżnienie, jednak laureat jest zawsze tylko jeden. W tym roku został nim Maciej Adamczyk, uczeń czwartej klasy technikum
z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce. Gratulujemy!
Wyróżnienie dla naszego Klubu 8 w imieniu wszystkich jej członków odebrała Emilia Smyk.
Wszystkich uczestników Gali zaprosiliśmy do stoiska z wyrobami rękodzielniczymi Joasi, szesnastolatki, która walczy z rakiem kości, by wesprzeć jej leczenie.
Na zakończenie Gali Dziewczęta z II C, Ania Tomczak i Ula Grzebińska wszystkim laureatom zaśpiewały utwór Freddiego Mercury „We Are the Champions”. Następnie wszystkich uczestników Gali zaproszono na kawę i herbatę oraz słynne oleskie pączki.

Opiekun Klubu 8 Grażyna Chałupka

«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 31